Haber

İsrail Büyükelçiliği Misyon Başkan Yardımcısı Markman: Dostluğumuzun Sonucu Yaşayan 19 Kardeşimizi Ve Başta Türkiye’yi Kurtarmamızdır…

6 Şubat’ta binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı depremlerden bir gün sonra Türkiye’ye gelen İsrail arama kurtarma ekipleri çalışmalarını tamamlayarak bugün ülkelerine dönmek üzere yola çıktı. İsrail ekiplerini uğurlayan İsrail Büyükelçiliği Misyon Şef Yardımcısı Nadav Markman, “İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin ne kadar güçlü olduğunu ve birlikte ne kadar dostane ilişkiler sergilediğini açıkça gördük” dedi. .

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat günü saat 9.00 sıralarında meydana gelen depremlerin ardından İsrail, depremin ilk gününde Türkiye’ye gönderilecek yardım için arama kurtarma ekipleri de dahil olmak üzere çalışmalara başladı. Depremin ikinci gününde Türkiye’ye gelen İsrail arama kurtarma ekipleri bugün çalışmalarını tamamlayarak ülkelerine dönmek üzere yola çıktı.

Arama kurtarma ekiplerini uğurlayan İsrail Büyükelçiliği Misyon Şef Yardımcısı Nadav Markman burada kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasına hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek başlayan Markman, şunları söyledi:

“Bütün İsrail takımları bir an önce profesyonel formda gelmek için ellerinden geleni yaptı. Bu hafta İsrail ile Türkiye arasındaki çıkarların ne kadar güçlü olduğunu ve ne kadar dost olduklarını net bir şekilde gördük. Dostluğumuzun sonucu 19 kişiyi kurtardık. yaşayan kardeşlerimizin ve Türkiye ilk başta topraklarına yardıma gelen grup olarak gösteriliyor.

Bu hafta boyunca Türk vatandaşlarıyla ve Türkiye’deki Türklerle çok rahat çalıştık. İstediğimiz tüm yardımı aldık. Hayat kurtaran ekibimiz gittikten sonra bile hastanemize ve kalan ekiplerimize yardım etmeye devam edeceğiz ve her şey için burada olacağız.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Konsolosluğu arkanızda ve her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu bizim ilk yardımımız değil, son yardımımız da olmayacak. Ama umarım bir daha böyle olaylar görmeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu