Haber

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve diğer bakanlar 2023 Tatbikatını takip etti

Mustafa Kemal Atatürk-2023 Tatbikatı kapsamında Azerbaycan’da bulunan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, tatbikatı Azerbaycan Savunma Bakanı General Zakir Hasanov, Tacikistan Savunma Bakanı Korgeneral Şerali Mirzo, Kazakistan Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Şerali Mirzo ile takip etti. Xusainov Marat Rahimoviç ve Azerbaycan Genelkurmay Başkanı General Polkovnik Kerim Veliyev. .

Tatbikatın ‘Seçkin Gözlemci Günü’ne katılan Bakan ve Komutanlara ilk olarak tatbikatın senaryosu hakkında brifing verildi. Brifingin ardından tatbikatı takip eden Bakan Güler ve diğer Bakanlar, tatbikat sonunda görev başında olan çalışanı tebrik etti. Telsizden komandolara seslenen Bakan Yaşar Güler, “Günümüz modern harp gereklerini 1-2 saatte tam anlamıyla yerine getirdiğinizi görmek bizi çok mutlu etti, hepinizle gurur duyuyoruz. Başarılar diliyorum, başarılar diliyorum” dedi. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum.”

Bakan Yaşar Güler ve diğer Bakanlar da tatbikatta kullanılan silah teknolojilerini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yaşar Güler, tatbikatta başarılı olan işçiyi de tebrik etti. Kısa bir konuşma yapan Bakan Güler, “Bugün Azerbaycanlı kardeşlerimizle çok değerli bir tatbikat izledik. Bu sene bu tatbikatın değerini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Bu sene bu tatbikatı iki kez yapıyoruz: Önce kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı. İkincisi, “Ulu önderimiz Haydar Aliyev’in doğumunun yüzüncü yılı olması nedeniyle bu yıl iki kez bu tatbikatı büyük bir gururla gerçekleştiriyoruz. Hepinizi izledik, hepinizle çok gurur duyduk. Allah hepinizden razı olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu